TRZECIA EDYCJA POMORSKIEGO FESTIWALU MAŁYCH FORM ARTYSTYCZNYCH

„NASZ DOM NASZE ŻYCIE”

talenty3

13 listopada 2017

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, przy ul. Józefa Bema 26

Fundacja „Słoneczna Jesień”

oraz

Dom Pomocy Społecznej w Gdyni

prezentują:

 

III Pomorski Festiwal Małych Form Artystycznych

„Nasz Dom  Nasze Życie”

 

 

 

13 listopada, w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, odbyła się trzecia edycja Pomorskiego Festiwalu Małych Form Artystycznych „Nasz Dom – Nasze Życie”. W imprezie udział wzięli podopieczni ośmiu dziennych ośrodków wsparcia i mieszkańcy domów pomocy społecznej z województwa pomorskiego.
Festiwal „Nasz Dom-Nasze Życie” organizuje działająca przy naszym Domu Fundacja „Słoneczna Jesień”. Projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Miasta Gdyni.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu były talenty.. Zaproszenie przyjęły zespoły z Dziennego Domu Pomocy Społecznej, przy ul. Gen. Maczka w Gdyni, Domu Pomocy Społecznej „Mors” w Stegnie, Domy Pomocy Społecznej „Polanki” oraz „ Ostoja” w Gdańsku, w Kwidzynie,  Środowiskowy Dom Samopomocy, przy ul. Maciejewicza w Gdyni, Domu Pomocy Społecznej, przy ul. Starogardzkiej w Gdańsku i oczywiście nasz Dom.

REGULAMIN

REGULAMIN

Nadrzędnym celem WYDARZENIA jest inspirowanie do podjęcia aktywności artystycznej i integracji mieszkańców domów pomocy społecznej i uczestników dziennych ośrodków wsparcia województwa pomorskiego oraz prezentacja dobrych praktyk.

kliknij i czytaj dalej...

GALERIA 2017

GALERIA 2017

Relacje zdjęcia i filmy z projektu
kliknij i oglądaj...

Podobnie jak w ubiegłym roku wszyscy świetnie się bawili. Nie brakowało też wzruszeń. Forma prezentacji była dowolna, więc i prezentacje były bardzo różne. Trzymamy się jednak założenia, że jest to festiwal nowoczesny. Promuje formy multimedialne i propozycje wychodzenia poza standardowe formy terapeutyczne i środki artystyczne stosowane podczas cyklu przygotowań do festiwalu, który ma oczywiście formę konkursową.

Nadrzędnym celem projektu jest czynne włączenie w działania artystyczne mieszkańców domów pomocy społecznej oraz uczestników dziennych ośrodków wsparcia. Jest to nie tylko doskonała forma terapii, ale też wpływa na wytworzenie wyjątkowej więzi pomiędzy uczestnikami danej społeczności ośrodków pomocy społecznej.

POZDRAWIAMY UCZESTNIKÓW

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdyni

PATRONAT HONOROWY

patron logo gotowe

PARTNERZY WYDARZENIA

panel z logo gotowe

PATRONAT MEDIALNY

medialogo gotowe